072-395-2619 ingadler@walla.co.il

רטיבות

לכאורה איתור רטיבות היא פעולה קלה, בשל הסימנים הברורים המעידים על התופעה, אך רק לכאורה. 

 

רטיבות – אל תזלזלו בסימנים המוקדמים, הזמינו מיד את המומחים!
לכאורה איתור רטיבות היא פעולה קלה,בשל הסימנים הברורים המעידים על התופעה, אך רק לכאורה. יש סוגים שונים של רטיבות, ולעתים קשה מאוד לאתר את מקור הרטיבות. לא אחת, כאשר מתגלים סימני רטיבות הנזק כבר בעיצומו. מודי אדלר הוא מהנדס ותיק ומומחה בתחום איתור רטיבות.

על הסוגים שונים של רטיבות

רטיבות הנובעת מאיטום לקוי של שכבת הטיח התחתונה. חוסר איטום או איטום לקוי של שכבת הטיח התחתונה עלולה לגרום לרטיבות בחלק התחתון של הקירות, מעל הפאנלים.

רטיבות הנובעת מליקוי בחיפוי הקירות. כאשר חיפוי הקירות לא בוצע היטב, לא על פי התקן המחייב, יש סיכוי רב שהמים יחדרו בין החיפוי לבלוק ויגרמו לכתמי רטיבות.

רטיבות הנובעת מליקויים בניקוז המים. במסילות החלון אמורים להיות פתחי ניקוז יעילים שנבנו על פי התקן המחייב. התקנה לא מדויקת של מסילות החלון או ליקויים בפתחי הניקוז גורמים שמהמים הזולגים על שמשת החלון לא מתנקזים בצורה יעילה ויוצרים רטיבות בקיר.

רטיבות קפילארית. רטיבות קפילארית היא רטיבות הנובעת מפיצוצים בצנרת המים. המים מחלחלים דרך שכבת החול ועולים כגובה של עד חצי מטר, הם גורמים לכתמי רטיבות בקיר ולנזקים חמורים.

רטיבות בתקרה – תקלה במערכת הסניטארית בדירה מעל גורמת לרטיבות בתקרה. המים מצטברים בחול שמתחת למרצפות בדירה ומחלחלים למטה. גם שיפועי גג לא תקינים או איטום לקוי של הגג עלולים לגרום לרטיבות בדירת הנמצאות מתחת לגג.

סדקים בקירות או איטום לקוי של הקירות החיצוניים עלולים לגרום לרטיבות. בקירות החיצוניים המצופים בחומרים סופגים ובלתי אטומים חודרת הרטיבות על עומק הקיר ומתאדה. כאשר היא באה במגע עם שכבות בעלות טמפרטורות קרות, מופיעים סימני רטיבות כמו עובש, כתמי לחות, פטריות ועוד.

ניקוז בלתי תקין במרפסת פתוחה גורם להופעת רטיבות.

תהליך עיבוי. בשנים האחרונות מרבים לחפות את הרצפה ואת הקירות של האמבטיה והמטבח במשטחי שיש וקרמיקה. כאשר אדי הבישול או האדים של המים החמים נפגשים בגופים הקרים, השיש והקרמיקה, נוצרת רטיבות בקירות האמבטיה ובמטבחים המתבטאת בכתמי עובש, פטריות ועוד. תופעת העיבוי נוצרת בדרך כלל בחודשי החורף הקרים.

על הנזקים הנגרמים כתוצאה מרטיבות:
רטיבות גורמת לנזקים אסתטיים בכל מקום שבו היא מופיעה, בקירות בתקרה, ברצפה, בחדרי האמבטיה ובמטבח.

רטיבות מתקדמת עלולה לגרום להתפוררות הקירות. בשלב הראשון יהיה הנזק אסתטי, סימני קילוף ועוד, אך במקרים קיצוניים ייחלש הקיר ויכול גם לגרום להתמוטטות.

רטיבות שמקורה ברצפת הבית או במרתף עלולה לגרום לתזוזה של המרצפות והפאנלים. כתוצאה מכך הרצפה לא תהיה ישרה וייתכנו בה בליטות.

רטיבות עלולה לגרום לנזקים בריאותיים לדיירי הבית במיוחד לילדים קטנים ולקשישים. הרטיבות עלולה להחריף בעיות נשימה ותופעות של אלרגיה.

רטיבות ממושכת גורמת לבלאי מואץ של מוטות הזיון ולהחלשת המבנה כולו, תקרות, קירות ועמודים.

רטיבות עלולה לגרום לירידה בערך הנכס. בשנים האחרונות שמאים רבים מעריכים נכסים עם רטיבות במחיר מופחת ממחיר השוק.

איך תצליחו להתמודד עם נזקי רטיבות:
בשלב הראשון של גילוי רטיבות יש לפנות למהנדס מוסמך כדי שיאתר את סיבת הרטיבות ואת המיקום המדויק של הרטיבות.
איתור רטיבות מתבצע באמצעות ציוד חדש ומודרני. מצלמה תרמית היא המילה האחרונה בתחום גילוי רטיבות. המצלמה ממפה את האזור הנגוע ומחלקת אותו לאזורים בעלי טמפרטורות שונות. טמפרטורה גבוהה מעידה על נזילה. באמצעות מצלמה תרמית אפשר לגלות רטיבות בלי לשבור ולהרוס קירות רבים במבנה.
מודי אדלר הוא קבלן מומחה בתחום איתור נזילות. הוא מצויד בציוד חדשני ועדכני. רוצים לאתר רטיבות? צרו קשר עם המומחה המוביל בתחום.
כאשר הרטיבות נובעת הבעיות באיטום לקוי, יש להזמין מהנדס איטום מקצועי ומיומן.
כאשר מופיעה רטיבות הדירה חדשה יש לפנות לקבלן. תקופת האחריות המוגדרת בחוק מכר הדירות מחייבת את הקבלן לתקן ליקויי בנייה בתחום הרטיבות לתקופה של עד שש שנים.
כאשר יש רטיבות הנובעת מאיטום ליקוי בגג הבניין, עד ועד הבית מוטלת החובה לתקן את הנזקים ולשאת בהוצאות.
כאשר יש רטיבות הנובעת מדירת השכן יש לפנות אל השכן ולדרוש ממנו לתקן את הליקויים.

לאחר שהזמנתם מהנדס מומחה בתחום איתור רטיבות יש להצטייד בחוות דעת מקצועית. חוות הדעת המקצועית של המהנדס תעזור לכם להוכיח את טענותיכם, תצביע על מקור הרטיבות ובשעת הצורך תשמש הוכחה קבילה בכל ערכאה משפטית. מודי אדלר, מהנדס מומחה ישמח לצייד אתכם בחוות דעת מקצועית. חוות דעתו קבילה בכל ערכאה משפטית
סובלים מבעיות רטיבות? אל תתמהמהו, הזמינו את אנשי המקצוע הטובים ביותר. מודי אדלר ישמח לעזור לכם ולשתף אתכם בניסיונו רב השנים.

מאמרים נבחרים

מאמרים ומידע נוסף על בדק בית, ליקויי בניה, ביקורת מבנים
מאת מודי אדלר מהנדס אזרחי מומחה בעל ניסיון רב.

 

מה למנעולן ולבדק בית

מה למנעולן ולבדק בית

מדוע צריך להזמין גם מנעולן לבדק בית בכניסה לדירה חדשהמי שהזדמן לו לקבל מפתח לדירה חדשה מקבלן ודאי זוכר את ההתרגשות האופפת את האירוע. הדירה שחיכיתם...

קראו עוד
טיפים לבדק בית

טיפים לבדק בית

טיפים לבדק בית לדירה חדשה מקבלןרכישת דירה זה מעמד מרגש, שנים של חסכונות ועבודה קשה מתנקזים אל רגע השיא – הגעתם הביתה! התחושה מתעצמת עוד יותר כאשר...

קראו עוד
בדיקת בדק בית חוסכת לכם כסף

בדיקת בדק בית חוסכת לכם כסף

כך בדיקת בדק הבית חוסכת לכם כסף רבבעת שאתם חושבים על אפשרות לערוך בדיקת בדק בית, אתם בעיקר רוצים להנות מהאפשרות לזכות בשקט נפשי מהנכס אליו אתם...

קראו עוד
מה הרגע לבצע בדק הבית?

מה הרגע לבצע בדק הבית?

מה הרגע המתאים ביותר לבצע את בדק הבית?אתם מטפחים את הבית שלכם עד בלי די: מחדשים אותו ברהיטים, מביאים אנשים מקצוע שיעצבו אותו על פי הטרנדים העדכניים...

קראו עוד
כל הטעויות עם בדק בית

כל הטעויות עם בדק בית

כל הטעויות שתוכלו לעשות עם בדיקת בדק הביתאם אתם עומדים להיכנס אל נכס חדש, בטח קיבלתם המון המלצות חמות לבצע בדיקת בדק בית. כשם שנשים בהריון מבצעות...

קראו עוד
בודקים ובטוחים

בודקים ובטוחים

עולם הנדל"ן בישראל תפס ותופס תאוצה מזה מספר שנים. פערי המחירים הולכים וגדלים ויותר ויותר דירות נמכרות במחירי שיא, שאף לא אחד שיער כי אכן עולם הנדל"ן...

קראו עוד