072-395-2619 ingadler@walla.co.il

בדיקת דירה

הבית שלכם, המרחב הפרטי שבו אתם מתגוררים, אמור לספק לכם סביבה בטוחה, נעימה ובעיקר גם כזו שראויה למגורים. 

 

הבית שלכם, המרחב הפרטי שבו אתם מתגוררים, אמור לספק לכם סביבה בטוחה, נעימה ובעיקר גם כזו שראויה למגורים. לצערנו, ישנם לא מעט מקרים, בהם מתגלים ליקויי בניה, העשויים לסכן את דיירי הבית ולגרום לנזקים חמורים.
בדיקת בית הינו הליך חשוב, המומלץ לכל מי שרוכש בית חדש מקבלן או דירה יד שנייה. במסגרתה נבדקות לעומק תשתיות הבית השונות והמערכות הלוקחות בכך חלק, ובעזרתו של מהנדס מיומן, הנעזר במכשור מתאים, שמסייע לו בכך, ובידע הרב, שצבר לאורך השנים.

מה כוללת במסגרתה בדיקה זו:
על פי החוק במדינת ישראל (חוק המכר לשנת 1973) על כל קבלן להעניק לרוכשי הדירה אחריות לתקופה, הנקבעת בהתאם לסוג הליקוי שנמצא. בדיקת דירה, המתבצעת, כאמור, על ידי מהנדס המתמחה בכך, מאפשרת לזהות את ליקויי הבניה, עוד בטרם המעבר אל הדירה.
הבדיקה, שנמשכת מספר שעות בדרך כלל, מתייחסת למערכות הקיימות בדירה ולתשתיות השונות. במסגרתה נבדקת תשתית הביוב, נבדקת תשתית החשמל, הגז והאלמנטים האחרים, הקשורים במבנה, בין אם בחלקו החיצוני ובין אם בחלקו הפנימי.
בתום הבדיקה, מרכז המהנדס את כל הליקויים שמצא ומעביר את תוצאותיה ישירות אל הקבלן, כדי שיטפל בכך. הקבלן רשאי לתקן בעצמו את הליקויים שהתגלו או לתת, כפתרון אחר, פיצוי כספי. במידה ומסרב לעשות זאת, משמשת הבדיקה ככלי משפטי חזק, שיכול לקחת חלק במסגרת תביעתו של הקבלן ובכל ערכאה משפטית.
חשוב לזכור שבדיקת דירה הכרחית גם במקרים של רכישת דירה יד שנייה. היא עוזרת לאתר ליקויים ותקלות שונות בדירה, שהטיפול בהם עשוי לעלות לא מעט כסף.
כדי להימנע מרכישת "חתול בשק", כדי לוודא שהדירה שאותה רוכשים ראויה למגורים, מומלץ לבצע את הבדיקה בטרם הרכישה והמעבר אליה ולוודא שכל מערכותיה תקינות ועומדות בכל התקנים הנדרשים.

למה לחכות כמה שנים, אם אפשר לגלות את ליקויי הבניה לפני המעבר?
מודי אדלר, מזמין אתכם לבחור באפשרות של בדיקת דירה, רגע לפני קבלת המפתח או רגע לפני רכישת דירה יד שנייה.
בזכות שלושים שנות הניסיון שלו בתחום, בזכות ההכשרה המקצועית שקיבל כמהנדס מומחה וגם בזכות הידע הרב שצבר, יכולים לקוחותיו של מודי אדלר להיכנס אל דירתם, ללא דאגות ותקלות מיותרות. למה לחכות כמה שנים ולגלות, רק לאחר המעבר, תקלה לא נעימה או אפילו נזקים שעשויים להיות מסכני חיים? אפשר לעשות את הצעד, ולפעול בצורה נכונה. כי בדיקת בית עושים לפני שעוברים! ובעיקר, כדי לא להצטער על זה אחר כך.

מאמרים נבחרים

מאמרים ומידע נוסף על בדק בית, ליקויי בניה, ביקורת מבנים
מאת מודי אדלר מהנדס אזרחי מומחה בעל ניסיון רב.

 

כניסה לדירה חדשה

כניסה לדירה חדשה

כניסה לדירה חדשה – בדיקות חשובותרכישה של דירה היא אחד הצעדים הכי גדולים ומשמעותיים שאנו עושים בחיינו ובין שמדובר בדירה למגורים ובין שמדובר בדירה...

קראו עוד
בדיקה שתסייע להשכיר את הנכס

בדיקה שתסייע להשכיר את הנכס

בדיקה קטנה שתסייע לכם להשכיר את הכנס בקלותיש ברשותכם נכס שאתם רוצים להשכיר למטרת מגורים? נדמה לכם כי עשיתם הכל על מנת להשכיר אותו: שיפצתם, פירסמתם...

קראו עוד
בודקים ובטוחים

בודקים ובטוחים

עולם הנדל"ן בישראל תפס ותופס תאוצה מזה מספר שנים. פערי המחירים הולכים וגדלים ויותר ויותר דירות נמכרות במחירי שיא, שאף לא אחד שיער כי אכן עולם הנדל"ן...

קראו עוד
בדיקת דירה לאחר שיפוץ

בדיקת דירה לאחר שיפוץ

מהי החשיבות של בדיקת דירה לאחר שיפוץ?בשעה טובה עשיתם את השיפוץ שחלמתם עליו והגעתם לרמת גימור לשביעות רצונכם, אך האם הכל כשורה? במאמר הבא נסביר לכם...

קראו עוד
ביקורת לדירה שעברה שיפוץ

ביקורת לדירה שעברה שיפוץ

ביקורת לדירה שעברה שיפוץ – מה חשוב לבדוק?אחת ההחלטות החשובות ביותר בחייהם של לא מעט אנשים היא ההחלטה לגבי רכישת דירה. מכיוון שדירות כיום הן השקעה...

קראו עוד