072-395-2619 ingadler@walla.co.il

איתור נזילות

בדיקה של איתור נזילות מאתרת נזילות עוד לפני שמופיעים הסימנים המעידים על נזילות. גילוי מוקדם של נזילות ימזער את הנזקים ויחסוך כסף, טרחה עוגמת נפש.

 

איתור נזילות – כדאי להקדים תרופה למכה:
בדיקה של איתור נזילות מאתרת נזילות עוד לפני שמופיעים הסימנים המעידים על נזילות. גילוי מוקדם של נזילות ימזער את הנזקים ויחסוך כסף, טרחה עוגמת נפש רבה. כדי לאתר נזילות יש להזמין מומחה התחום המצויד בציוד עדכני וחדיש. מודי אדלר הוא מהנדס מומחה ומיומן בעל ניסיון רב שנים בתחום של איתור נזילות, צרו קשר עם מודי אדלר והקדימו רפואה למכה, אתרו את הנזילות בזמן ותוכלו לחסוך כסף רב ובעיות גדולות.

איתור נזילות – מהם הסימנים המעידים על הנזילות:
הופעת כתמים על התקרה או על האריחים ברצפה, פרקט מתנפח ועוד מעידים כי קיימות נזילות בדירה, ולכן חובה להזמין מומחה בתחום איתור הנזילות כדי לגלות את מקור הנזילה.
כתמי עובש, פטריות, תפרחת על הקירות, קיר מתנפח, ריח רע ועוד, נוצרים בשל התגבשות מלחים כתוצאה מנזילות מים.
החדר לא מתחמם היטב בחורף ולא מתקרר בקיץ? נזילות מים גורמות לפגיעה ביכולת החימום והבידוד של החדר.
חשבון מים גבוה, מעל הממוצע, עלול להעיד כי יש בעיות של נזילת מים בדירה.
זרם מים חלש, יכול להוות סימן של נזילות מים.
איתור נזילות – על הגורמים ועל הנזקים:
רשלנות של הקבלן או של עובדיו, בזדון וגם בשגגה, כשלים באיטום חיבורים בלתי תקינים של צינורות ועוד עלולים לגרום לבעיות נזילות.
פגיעה בצנרת בעת שיפוץ הבית, גם חור קטן או סדק, היא אחת הסיבות של נזילות במבנה.
שיני הזמן הם אחד הגורמים העיקריים של נזילות בבתים ישנים. בבניין ישן נשחקות מערכות רבות, צינורות מחלידים ונוצרים בהם סדקים או חורים ועוד. בבניינים ישנים מומלץ להזמין בדיקה של איתור נזילות כדי לבדוק את מצב התשתיות והצנרת ולהקדים רפואה למכה במקרה שמתגלות נזילות.
מים כלואים תחת יסודות הבניין כתוצאה מבעיות ניקוז מחלחלים אל יסודות הבניין ועלולים להחליש אותו ובמקרים קיצוניים גם לגרום להתמוטטות המבנה.
איטום כושל של מעטפת הבניין עלול לגרום למים לחדור דרך הקירות ולגרום לבעיות רטיבות (למידע נוסף על רטיבות לחצו כאן).
חדירה איטית של המים עלולה לפגוע ביסודות הבניין. חדירת המים לזיון הבטון תפגע בברזל, הוא יחליד, יתפורר וייהרס. ברזל חלוד גורם לעיוותים במבנה ולסדקים בקירות.
רטיבות תחת הרצפה גורמת לנזקים בחיפויי הקירות ובאריחי הרצפות. אריחים עלולים לנשור מהקיר או להיסדק, אריחי הריצוף ישנו את צבעם, הם עלולים לזוז ממקומם, פרקטים עלולים להתנפח והשטיחים יפיצו ריח רע וייהרסו.
רטיבות תכתים את הקירות בכתמים כהים ותיצור פטריות על הקירות. פטריות וריח רע עלולים לגרום לבעיות בריאות לדיירי הבית, לבעיות בנשימה ולהופעת אלרגיות.

איך תוכלו לאתר את הנזילות?
פיצוץ בצינורות מים עלול להוות סיבה לנזילות. יש כמה סוגי צינורות, יש לבדוק כל אחד בנפרד. יש צינורות המובילים מים נקיים לדירה, יש צינורות המובילים מים דלוחים מהדירה למערכת הביוב, ויש צינורות של הסקה או של מערכת המיזוג.
בעבר כדי לאתר את הנזילות היה צורך בהרס ובשבירה של קירות רבים עד שאותר מקור הנזילה. בשנים האחרונות, הודות לציוד הטכנולוגי החדיש, איתור נזילות מתבצע כמעט ללא הרס.
מצלמה תרמית היא המילה האחרונה בציוד הטכנולוגי של איתור נזילות. מצלמה תרמית מצלמת את הקיר הבעייתי, המצלמה פולטת קרני אינפרא אדומות וממירה אותם לצבעים. אנרגיית קור נצבעת בצבעים קרים ואנרגיית חום נצבעת בצבעים חמים כמו אדום, כתום, חום ועוד. באמצעות הבדלי הצבעים נצליח לאתר במדויק את מקור הנזילה.
כאשר נזילת מים נובעת מכשלים באיטום יש להתיז מים על האזור במשך חצי שעה. אם במקום הרטיבות מטפטפות טיפות מים, זהו כנראה מקור הרטיבות.
כדי לבדוק אם מקור הדליפה הוא בצנרת המים הנקיים, יש לסגור את כל הברזים בבית ולבדוק אם שעון המים ממשיך לעבוד. אם כן, מקור הנזילה הוא בצנרת המים הנקיים.
כדי לבדוק אם מקור הדליפה הוא בצנרת המים הדלוחים יש לסגור את פתחי הניקוז, לפתוח את קופסות מי הדלוחין ולמלא אותן במים. אם לאחר מספר דקות גובה המים יורד, כנראה שמקור הנזילה הוא בצנרת מי הדלוחין.
סימני רטיבות המופיעים בתקופת הגשמים, מקורם בדרך כלל בכשלים באיטום. סימני רטיבות המופיעים בתקופת הקיץ מעידים, ברוב הפעמים, על נזילות בצנרת.

מודי אדלר יעזור לכם לאתר נזילות ולחסוך כסף רב
כאשר קונים דירה מיד שנייה, כדאי מאוד להזמין בדיקה של איתור נזילות כדי לחסוך כסף רב. בשנים האחרונות שמאי דירות מעריכים דירות עם בעיות רטיבות המחיר נמוך מהמחיר המקובל בשוק. אם תאתרו נזילות, אולי תשקלו לבטל את העסקה ותוכלו להימנע מעוגמת נפש טרחה רבה והפסדים כספיים.

בדיקה של איתור נזילות חוסכת כסף. כאשר יש נזילות בדירה חשבון המים גבוה ללא הצדקה.

בדיקת איתור נזילות מונעת מצב שבו בעיות קטנות הופכות לבעיות גדולות. הזמינו בדיקת איתור נזילות ואתרו את הבעיות עוד לפני שהנזק הגדול נגרם.

גלוי מוקדם של נזילות עלול למנוע נזקים לדירה ולרכוש ואפילו סכנת חיים. זכרו, רטיבות ונזילות הם לא רק מפגעים אסתטיים.

מאמרים נבחרים

מאמרים ומידע נוסף על בדק בית, ליקויי בניה, ביקורת מבנים
מאת מודי אדלר מהנדס אזרחי מומחה בעל ניסיון רב.

 

מה למנעולן ולבדק בית

מה למנעולן ולבדק בית

מדוע צריך להזמין גם מנעולן לבדק בית בכניסה לדירה חדשהמי שהזדמן לו לקבל מפתח לדירה חדשה מקבלן ודאי זוכר את ההתרגשות האופפת את האירוע. הדירה שחיכיתם...

קראו עוד
טיפים לבדק בית

טיפים לבדק בית

טיפים לבדק בית לדירה חדשה מקבלןרכישת דירה זה מעמד מרגש, שנים של חסכונות ועבודה קשה מתנקזים אל רגע השיא – הגעתם הביתה! התחושה מתעצמת עוד יותר כאשר...

קראו עוד
בדיקת בדק בית חוסכת לכם כסף

בדיקת בדק בית חוסכת לכם כסף

כך בדיקת בדק הבית חוסכת לכם כסף רבבעת שאתם חושבים על אפשרות לערוך בדיקת בדק בית, אתם בעיקר רוצים להנות מהאפשרות לזכות בשקט נפשי מהנכס אליו אתם...

קראו עוד
מה הרגע לבצע בדק הבית?

מה הרגע לבצע בדק הבית?

מה הרגע המתאים ביותר לבצע את בדק הבית?אתם מטפחים את הבית שלכם עד בלי די: מחדשים אותו ברהיטים, מביאים אנשים מקצוע שיעצבו אותו על פי הטרנדים העדכניים...

קראו עוד
כל הטעויות עם בדק בית

כל הטעויות עם בדק בית

כל הטעויות שתוכלו לעשות עם בדיקת בדק הביתאם אתם עומדים להיכנס אל נכס חדש, בטח קיבלתם המון המלצות חמות לבצע בדיקת בדק בית. כשם שנשים בהריון מבצעות...

קראו עוד
בודקים ובטוחים

בודקים ובטוחים

עולם הנדל"ן בישראל תפס ותופס תאוצה מזה מספר שנים. פערי המחירים הולכים וגדלים ויותר ויותר דירות נמכרות במחירי שיא, שאף לא אחד שיער כי אכן עולם הנדל"ן...

קראו עוד